flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЦІКАВИЙ ТРЕНІНГ

07 травня 2019, 12:44

                                                                                   

   25 квітня 2019 року в м. Києві Національна школа суддів України провела тренінг для працівників апаратів судів «Поліграф і психологічна діагностика. Сучасні методи оцінки достовірності повідомленої інформації».

   Тема тренінгу незвична для слухачів і слухачок, але в той же час стрімко набуває актуальності, особливо серед державних службовців.

   Тренером на заняттях був головний редактор наукового видання «Судово-психологічна експертиза. Застосування поліграфа та спеціальних знань в юридичній практиці», кандидат психологічних наук, доцент Олег Назаров. На початку тренінгу в ході презентації учасники ознайомилися з нормативною базою, що регулює застосування поліграфа, та професійними засадами психологічної діагностики в суддівській сфері. Присутні мали можливість побачити поліграф у дії, протестувати його можливості на собі та отримати коментарі від тренера за результатами проведеного тестування.

   Олег Назаров детально зупинився на особливостях психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа, зокрема на наукових дослідженнях, що підтверджують його ефективність, на вимогах, що ставляться як до самого приладу, так і до фахівця, який проводить діагностику.

   Під час цього модуля учасники виконали ситуативні задачі в малих групах та обговорили результати.

   Учасники тренінгу дізналися про поліграфологічні та не інструментальні основи перевірки показань фізичної особи, опанували основи психологічної верифікації свідчень в юридичній діяльності та базові психологічні методи детекції прихованої інформації.

   Надзвичайно цікавою була доповідь тренера, в якій він поділився навичками розпізнавання обману за допомогою психологічних ознак, у ході якої Олег Назаров надав практичні рекомендації з розпізнавання брехні на підставі поведінкових сигналів, міміки та жестів. Закріпити ці навички слухачі та слухачки могли за допомогою виконаних ситуативних задач.

   На завершення тренінгу присутні обмінялися своїми думками та баченнями перспектив розвитку поліграфічного дослідження в судовій сфері й отримали відповіді  на запитання від досвідченого фахівця.

Прес-служба суду